پایگاه اطلاع رسانی ثمین | Samiin.ir
  • ورود شما را به اولین پایگاه اطلاع رسانی رسمی محافل مذهبی استان کرمانشاه گرامی می داریم
کد خبر: 1033
تاریخ انتشار: 1393/10/06 - 19:36
آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به حماسه 9 دی عنوان کرد: این یک حماسه تاریخی و روز تجلی دیانت، انقلاب و اسلام در کشور است.
راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در این روز درس بزرگی برای فتنه‌گران داخلی و خارجی بود و نشان داد که مردم پای اسلام ناب محمدی، ولایت و رهبری ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم کرمانشاه یک روز زودتر و در روز هشتم دی‌ماه باشکوه، قدرت و بهنگام به میدان آمدند، گفت: مردم آگاه ایران زیر بار کودتای نرم و مخملی نرفتند و به برکت رهبری و ولایت چشم فتنه را در آوردند. همیشه حضور مردم در صحنه کارگشا بوده است؛ همانند هشت سال دفاع مقدس. این بصیرت ملت ایران برای لبنان، سوریه، غزه و همه کشورهای اسلامی الگو بوده و خواهد بود.

آیت‌الله علما با تاکید بر اینکه خلاصه فتنه 88 "براندازی نظام" بود، اظهار داشت: آمریکا ارتباطات زیادی با فتنه 88 داشت و مکالمات آن محفوظ است. هدف آنها براندازی نظام بود اما مردم بصیر و آگاه به میدان آمده و جواب اتاق فکر آمریکا و انگلیس را دادند. وزیر خارجه آمریکا هم همان زمان رسما اعلام کرد ما فتنه را هدایت کردیم اما از اینکه نقشه‌شان نگرفت ناراحت بودند. دشمن می‌خواست مردم را به نظام بی‌اعتماد کند و هشت ماه کشور را متزلزل کرد. سوال این است که چه کسی باید پاسخگوی این هشت ماه فتنه‌گری و آشوب باشد؟ گفتنی است، این سخنان با شعارهای "مرگ بر فتنه‌گران خائن"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" نمازگزاران همراه شد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به تداوم توطئه‌های دشمنان علیه ملت ایران افزود: آمریکا تروریست‌ها را به جان کشورهای اسلامی انداخته و با توطئه‌گری قیمت نفت از 120 دلار به 50 دلار رسانده است. همچنین تحریم‌های اقتصادی بدون سر و صدا و بدون تشریفات علیه ملت ایران راه انداخته که در این شرایط دولت تنها باید بر نسخه اقتصاد مقاومتی و توان داخلی تکیه کند؛ زیرا کشور بر روی طلا و نقره نشسته و فقط باید این منابع را مدیریت کرد؛ مردم هم آماده همکاری هستند اما دولت باید ابزار و اسباب آن را مهیا کند.


برچسب ها:
نظر شما
جهـت ارسـال نـظـر کـلیـک کنیـد
آخرین عناوین