پایگاه اطلاع رسانی ثمین | Samiin.ir
  • ورود شما را به اولین پایگاه اطلاع رسانی رسمی محافل مذهبی استان کرمانشاه گرامی می داریم
کد خبر: 600
تاریخ انتشار: 1393/05/17 - 16:05
حاج بهزاد ارجمندی
پایگاه اطلاع رسانی ثمین ، هر ماه یکبار گفتگویی را با یکی از مداحان استان کرمانشاه منتشر می سازد ، در هفتمین نوبت از این سری گفتگوها به سراغ مداح و ذاکری دلسوخته در شهر کنگاور رفتیم.

گفتگوهای گذشته ثمین را در بخش گفتگو مشاهده فرمایید.

* لطفا نظرات ، انتقادات و پیشنهادات سازنده خود را ذیل مطالب در قسمت نظرات ارسال فرمایید.
---
---------------------------------------------------------------------------------------ثمین: لطفا خودتان را معرفی بفرمایید؟
با حمد و سپاس خداوند سبحان و آرزوی قبولی و طاعات و عبادات مومنین و مسلمانان ، اینجانب بهزاد ارجمندی متولد 1355/05/20 در شهرستان کنگاور که در همین شهر درس خوانده و هم اکنون نیز در صندوق قرض الحسنه حضرت زهرا(س) کنگاور مشغول به فعایت می باشم.
ثمین: در خصوص سوابق مداحی و انگیزه ورود به این عرصه را توضیح دهید؟
خداوند منان را شاکر و سپاسگزارم که ما را رهنمون شد و عنایت پروردگار زمینه حضور در این عرصه پر از نور و معرفت را نصیب اینجانب کرد. با توجه به اینکه در یک خانواده مذهبی متولد و رشد کردم و همواره در منزل ما مراسم روضه خوانی برگزار می شد و به همراه پدرم (در کودکی و نوجوانی) در مجالس مذهبی و روضه شرکت می کردم ، علاقه به این موضوع در من ایجاد و با تلاش و پشت کار وارد این عرصه شدم.
ثمین: چه آموزش هایی در امر مداحی دیده و از محضر چه اساتیدی بهره مند شده اید؟
در ابتدا با توجه به علاقه ای که داشتم با نوار در منزل شروع و کم کم با ارتباطی که با دیگر مداحان ایجاد شد از تجربه آنها استفاده می کردم و چندین سال است که به صورت رسمی از محضر اساتید مجمع الذاکرین همدان به ویژه استاد ارجمند حاج سید مسعود باقری بهره مند شده و از محضر ایشان بسیار استفاده می کنم.

ثمین: در خصوص تاسیس کانون مداحان و مجمع الذاکرین شهرستان کنگاور توضیح دهید؟
کانون مداحان در دوره جدید از سال 1389 شروع به کار و با حضور اعضا جدید و جوان اقدامات و فعالیت های چشمگیری را انجام داد ، که می توان به اهم آنها بدین شرح اشاره کرد.
1-تجلیل از شهدا مداح و پیرغلامان مداح شهرستان
2-تاسیس مجمع الذاکرین شهرستان
3-راه اندازی وبلاگ
4-سیستم پیامکی
و در خصوص مجمع الذاکرین نیز در سال 1390 تاسیس و به صورت هفتگی برنامه های آموزشی برگزار می شود که از اساتید مختلف شهرستانها در این مجمع دعوت شده و از بیانات آنها بهره مند خواهیم شد.

ثمین: برای جوانانی که علاقمند ورود به جمع مداحان هستند چه راهکار و راهنمایی دارید؟
به عقیده حقیر مداحی صرفا علاقه تنها نیست ، علاوه بر علاقه ، عشق ، توانایی صوتی و آموزشهای مختلف همه دست به دست همه داده که یک مداح وارد این عرصه شود و بتواند نوکر اهل بیت(ع) شود.
ثمین: به نظر شما آفت های مداحی چیست؟
شهرت طلبی، فاصله گرفتن از اخلاص، استفاده کردن از منابع ضعیف مقتل و شعرهای آئینی ضعیف را می توان از جمله مهم ترین آفت های مداحی نام برد.
ثمین: توصیه شما به دیگر مداحان دارید؟
من خاک پای مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) هستم ، لکن چیزی که از اساتیدم آموخته ام اخلاص ، اخلاص و اخلاص است ، فکر می کنم برای یک مداح بعد از همه موارد و منابع متعدد صوت و لحن و ... مساله اخلاص بسیار رکن مهمی است.

ثمین: به عنوان کلام پایانی اگر نکته ای را لازم می دانید ، بفرمایید؟
از زحمات شما در پایگاه اطلاع رسانی ثمین که الحمدالله امروزه در تمام کشور شناخته شده است و همچنین از وقتی که در اختیار حقیر قرار دادید بسیار سپاسگزارم ، امیداوارم در مسیر نظام اسلامی و و منویات مقام معظم رهبری به خوبی گام برداریم و تحت ولایت ایشان حرکت کنیم ، انشاالله.

برچسب ها:
نظر شما
جهـت ارسـال نـظـر کـلیـک کنیـد
آخرین عناوین